Kuntorastit 2019

Lataa Kuntorastiesite


Kuntorastien lähtö on avoinna

huhti - elokuussa klo 17:00 - 19:00 ja
syys - lokakuussa klo 17:00 - 18:30.

Metsästä pitää tulla pois viimeistään klo 20.30.
Yörastien lähtöajat ilmoitetaan erikseen.


Täydennä vakuutusturvaasi Kuntosuunnistajan vakuutuksella. Vakuutuksen hinta kaudelta vain 15 €. Tarkemmat tiedot vakuutuksesta tästä. Tilauksen yhteydessä "Tilausta ja toimitusta koskevat huomautukset" -kenttään tunnus 137 ja tuet JRV:n kuntorastitoimintaa.

Vuoden 2019 kuntorastikalenteri, muutokset mahdollisia.

JC=JunioriCup, Aik S-SK=Aikuisten Sinetti-Suunnistuskoulu

Päivä Paikka Tarkennus Kuntorasti-isäntä Kuntorastitiimi
18.4. Myllymäki     Koskinen Petteri ja Piritta, Koskinen Kari ja Helin Esa, Malkasilta Mikko
25.4. Vangonmäki     Mäki Kari ja Nina, Ojala Mika, Kallio Tuija ja Pasi
2.5. Jaatilanrinne-Pukinvuori Aik. S-SK 1 Säästöpankki Sinetti Taini Mia, Elli ja Juha, Junnola Mauri ja Vuokko, Vaismaa Lassi, Tarkiainen Tia
9.5. Kankaanmäki Aik. S-SK 2   Lainkari Mari, Silvasti Heikki, Riitta Hjelt, Sompi Jani, Huhtala Outi ja Silja
16.5. Huhdanvuoren hiihtokeskus Aik. S-SK 3 Sport Heinonen/Sportia Jämsä Rantanen Maaret, Rantanen Merja, Anttonen Antti, Salmela Otto, Valta Mervi ja Juha
23.5. Metsäkoulu Aik. S-SK 4, JC1   Ronkainen Teemu, Aarni ja Eljas, Sipponen Juha, Orell-Sipponen Mira, Konstari Noora ja Elena
30.5. Tanssikallio     Hokka Reijo, Salonen Jarmo, Ahtola-Salonen Saila, Humppi Susan ja Tarmo
3.6. Loilo 1H on/ RR ei Kuntosali Keskikeho GYM Kärkkäinen Tarja ja Panu, Ilmonen Kirsi ja Matti
6.6. Susivuori   Elonen Oy Kuusipohja Pekka, Kettunen Jussi, Enroos Marjo, Etelä Eija, Mäkijouppila Heikki, Nokkonen Timo
13.6. Virstavuori     Ranta-Ojala Timo, Reijonen Hannu, Salonen Kirsi, Mäkinen Katri ja Markku
20.6. Orivuori JC2   Nurminen Joonas ja Susanna, Merisalo Antti, Yijälä Heikki ja Siiri, Sormunen Roope
27.6. Lähdelepo/Betoni-Sampo     Lahtomäki Olli, Lahtomäki Eero, Luoto Teija, Temonen Pekka ja Videnius Anneli
4.7. Vuorisjärvi 1H on/ RR ei   Lehto Raimo, Isoranta Jukka, Naarajärvi Veijo, Tuominen Leo, Skyttä Pekka
11.7. Tarvajärvi 1H on/ RR ei   Vuorenpää Sanna, Vuorenpää Sirkku, Äikäs Kari, Tamminen Inkeri, Seppälä Riika, Ilmonen Aleksi
18.7. Morva 1H on/ RR ei Majatalo Morva/Morvan koti Ottelin Pekka, Korhonen Harri, Valta Matti, Rissa Utu ja Keurulainen Siiri, Salmijärvi Esko
25.7. Partala 1H on/ RR ei Jämsän Seudun Rak. mest.yhdistys Nieminen Tapio, Jylhä Keijo, Anttonen Kimmo, Kivelä Martti, Rikkonen Kauko, Raiskio Osmo
1.8. Juurikkaanmäki     Hjelt Tuomas, Karjalainen Mikaela, Siirola-Kourunen Pia, Jari Myyry, Vili Olkkonen
8.8. Ruonavuori JC3   Pitkänen Marko, Päivi, Hilla ja Helmi, Kerkkonen Maarit ja Aada
15.8. Varismäki Aik. S-SK 5   Helminen Pentti, Helminen Topias, Lius Kari, Nieminen Sole, Virolainen Tarja, Kaarnijärvi Veikko, Mäkinen Riikka
22.8. Kivioja Aik. S-SK 6, JC4   Kuronen Tommi, Heino Veli-Matti, Jokinen Helena, Rantanen Kati
29.8. Haapajoki-Itä Aik. S-SK 7 Etra Oy Kuusniemi Kari, Sirpa ja Lotta, Koskinen Asko, Pitkäniemi Pauliina, Nyholmit
5.9. Juokslahti 1H on/ RR ei   Rauhamäki Kimmo, Huuskonen Taija, Nurminen Juha, Inka ja Hannes, Koskenranta Raija
12.9. Tanssikallio 1H on/ RR ei   Vallittu Juha, Koivisto Vesa, Salonen Maria, Lotta ja Peppi, Virkajärvi Tiina, Heta ja Juho
19.9. Heräkulma 1H on/ RR ei   Lajunen Jaakko ja Tuuli, Taipale Reima ja Anna-Maija, Rintapää Johanna, Yläjärvi Marko
26.9. Rahkavuori 1H on/ RR ei   Peltonen Mikko, Lindgren Pentti, Simo Haikonen, Soile Rinne, Markku Laivanen, Niina Laivanen
3.10. Pohjois- Himos yö, 1H on/ RR ei   Jussila Jorma ja Sari, Marjanen Pasi, Raevaara-Marjanen Annika, Elfvengren Päivi
10.10. Haaralankangas yö, 1H on/ RR ei UPM Pahkala Joonas, Piirto Kaisu, Peltolat, Ahokas Jarkko
17.10. Huhdanvuoren hiihtokeskus yö, 1H on/ RR ei   Myllyharju Reino, Lahma Pauli, Hakaniemi Kaija, Oksanen Pekka, Mäki Tiina ja Kananen Tuula

 

Kuntorastien arkisto

Palaute osoitteeseen kuntosuunnistus[at]jrv.fi

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 

 

 


JÄMSÄ

Powered By Drupal