Kuntorastit 2018

Lataa Kuntorastiesite


Kuntorastien lähtö on avoinna

huhti - elokuussa klo 17:00 - 19:00 ja
syys - lokakuussa klo 17:00 - 18:30.

Metsästä pitää tulla pois viimeistään klo 20.30.
Yörastien lähtöajat ilmoitetaan erikseen.


Täydennä vakuutusturvaasi Kuntosuunnistajan vakuutuksella. Vakuutuksen hinta kaudelta vain 15 €. Tarkemmat tiedot vakuutuksesta tästä. Tilauksen yhteydessä "Tilausta ja toimitusta koskevat huomautukset" -kenttään tunnus 137 ja tuet JRV:n kuntorastitoimintaa.

K-S SKR = Keski-Suomen superkuntorastit

Päivä Paikka Tarkennus Aikuisten suunn.koulu Kuntorasti-isäntä Pitäjät
19.4. Haaralan-kangas Tulokset 
Väliajat 
Graafit
x Hankkija Rantanen Maaret, Pahkala Joonas, Valta Mervi ja Juha, Seppälä Riika
26.4. Myllymäki Tulokset Väliajat Graafit x Kone-Yijälä Oy Nurminen Joonas ja Susanna, Merisalo Antti, Yijälä Heikki ja Siiri
3.5. Jaatilanrinne-Pukinvuori Tulokset Väliajat Graafit x Jämsän kaupunki Kärkkäinen Panu ja Tarja, Ilmonen Matti ja Kirsi, Salonen Maria ja Lotta
10.5. Virstavuori Tulokset Väliajat Graafit LÄHTÖ AUKI 15:00-18:00
Lue lisää...
Sportia Jämsä Koskinen Petteri ja Piritta, Koskinen Kari ja Helin Esa, Malkasilta Mikko
17.5. Kivioja Tulokset Väliajat 
Graafit
x Jämsän K-Market Lahtomäki Olli, Lahtomäki Eero, Luoto Teija, Temonen Pekka ja Videnius Anneli
24.5. Auvila Tulokset Väliajat Graafit Koulu-tapahtuma Jämsän Seudun Osuuspankki Helminen Pentti, Helminen Topias, Virolainen Sari, Lius Kari, Nieminen Sole, Virolainen Tarja
31.5. Morva Tulokset Väliajat Graafit Länsi, Junioricup Suunnistajan kauppa Kuusniemi Kari, Sirpa ja Lotta, Koskinen Asko, Pitkäniemi Pauliina
4.6. Tanssikallio Tulokset
Väliajat
Etelä, K-S SKR Citymarket Jämsä Jussila Jorma ja Sari, Marjanen Pasi, Raevaara-Marjanen Annika, Kananen Tuula
7.6. Orivuori 
Länsi
Tulokset Väliajat Graafit     Mäki Kari ja Nina, Ojala Mika, Kallio Tuija ja Pasi
14.6. Kankaanmäki 
Länsi
Tulokset Väliajat Graafit     Ranta-Ojala Timo, Reijonen Hannu, Kärkkäinen Matti, Salonen Jarmo ja Ahtola-Salonen Saila
21.6. Mäntymäki-Heinämäki  Tulokset Väliajat Junioricup 
Opastus
  Pitkänen Marko, Päivi, Hilla ja Helmi, Kerkkonen Maarit ja Aada
28.6. Heräkulma Tulokset Väliajat Graafit     Nieminen Tapio, Jylhä Keijo, Anttonen Kimmo, Kivelä Martti, Rikkonen Kauko
5.7. Loilonvuori Tulokset Väliajat Graafit   O.K. Auto Oy Hokka Reijo, Mäkinen Riikka, Kaarnijärvi Veikko, Utu Rissa, Keurulainen Siiri, Salonen Kirsi
12.7.

Vuorisjärvi
Opastus

Tulokset 
Väliajat Graafit

    Sompi Eero ja Jani, Nokkonen Timo, Salmijärvi Esko, Yläjärvi Marko, Tarkiainen Tia
19.7. Lähdelepo Tulokset Väliajat Graafit   Jämsän Seudun Rakennus-mestariyhdistys Ottelin Pekka, Korhonen Harri, Valta Matti, Ahokas Jarkko, Humppi Susan ja Tarmo
26.7. Haapajoki Tulokset
Väliajat
Graafit
    Lehto Raimo, Isoranta Jukka, Naarajärvi Veijo, Tuominen Leo, Skyttä Pekka
2.8. Tarvajärvi Tulokset Väliajat Graafit   Akuliina Vuorenpää Sanna, Vuorenpää Sirkku, Äikäs Kari, Jari Myyry, Roope Sormunen, Aleksi Ilmonen
9.8. Kankaanmäki
Itä, K-S SKR
Tulokset
Väliajat
Graafit
Urosen puutarha ja kukkakauppa Rantanen Merja, Anttonen Antti, Kaisu Piirto,Pitkänen Heikki ja Eila
16.8.

Haarala-Niinimäki

Tulokset Väliajat Graafit Hämeen Autovaruste Oy Myllyharju Reino, Lahma Pauli, Hakaniemi Kaija, Oksanen Pekka ja Mäki Tiina
23.8. Rahkavuori 
Junioricup
Tulokset Väliajat Graafit   Hierontapalvelu Petri Peltola Rauhamäki Kimmo, Huuskonen Taija, Nurminen Juha, Inka ja Hannes
30.8. Morva Tulokset Väliajat Graafit     Hjelt Tuomas ja Riitta, Helsingius Minna, Karjalainen Mikaela,Siirola-Kourunen Pia
6.9. Virstavuori 
Junioricup
Tulokset Väliajat Graafit   Genencor International Oy Vallittu Juha, Lainkari Mari, Silvasti Heikki, Koivisto Vesa
13.9. Tanssikallio Tulokset
Väliajat
x   Lajunen Jaakko ja Tuuli, Taipale Reima ja Anna-Maija, Rintapää Johanna
20.9. Ruonavuori

Tulokset
Väliajat Graafit

    Peltonen Mikko, Lindgren Pertti, Markku Laivanen, Niina Laivanen, Enni Laivanen, Riikka Peltonen
27.9. Kivioja Tulokset Väliajat  Myös polku-juoksurata   Taini Mia, Elli ja Juha, Junnola Mauri ja Vuokko, Vaismaa Lassi
4.10.  Haaralankangas Tulokset Väliajat Graafit  Metsään pääsee klo 19.00-19.30 Yörastit Ronkainen Teemu, Aarni ja Elias, Sipponen Juha, Orell-Sipponen Mira
11.10. Metsäkoulu Tulokset Väliajat Metsään pääsee klo 18.30 - 19.00

Jokiwatti Oy

 

Kuronen Tommi, Heino Veli-Matti, Jokinen Helena, Virkajärvi Tiina, Heta ja Juho, Rantanen Kati
18.10. Särkijärven kuntotalo

Tulokset Väliajat Graafit

Metsään pääsee klo 18.30 - 19.15 Kuntosali Keskikeho Gym Kuusipohja Pekka, Kettunen Jussi, Enroos Marjo, Etelä Eija, Konstari Noora ja Elena, Mäkijouppila Heikki.

 

Kuntorastien arkisto

Palaute osoitteeseen kuntosuunnistus[at]jrv.fi

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 

 

 


JÄMSÄ

 

Powered By Drupal