Junioricup pysyy jännittävänä loppuun asti. Etenkin tyttöjen sarjoissa kärki on todella tiivis. Viimeinen osakilpailu kisaillaan Jaatilanrinteellä 28.8.

D14 3H 
	
1. Viivi Voutilainen   18.12   10p
2. Hilla Pitkänen      18.53    8p
3. Ella Kokkinen       23.04    6p
4. Elsa Laitinen       27.50    4p
5. Alva Marjanen       40.32    4p

H14 3H

1. Jere Jokinen        36.10   10p
	
D12 TR

1. Aada Kerkkonen      17.03   10p
2. Elena Konstari      18.15    8p
3. Peppi Salonen       20.11    6p
4. Venla Marjanen      20.22    4p
5. Maria Yijälä        20.57    4p
6. Helmi Pitkänen      27.06    4p
			
H12 TR 			

1. Aarni Ronkainen     14.13   10p    
2. Topias Mäki         16.49    8p
3. Jyri Huhtala        17.44    6p
4. Eetu Ahonen         25.10    4p
5. Nico Peltola                 4p      

D10 RR

1. Siiri Yijälä        14.44   10p
2. Heta Virkajärvi     15.15    8p
3. Lotta Salonen       18.21    6p
4. Eevi Mäki           27.30    4p
5. Jade Lahtomäki      28.49    4p
6. Saara Peltola                4p
   Pihla Kettunen               4p
		
H10 RR
	
1. Juho Virkajärvi     11.52   10p
2. Elias Ronkainen     12.22    8p
3. Elmeri Konstari     20.18    6p
3. Leevi Lindfors      22.24    4p
4. Jarkko Valta        23.44    4p
5. Aleksi Sipponen              4p
    

D8 RR
1. Karoliina Hirvelä   17.01   10p
2. Elsa Lahtinen       18.45    8p
3. Riikka Peltonen     19.25    6p
4. Tuuli Huhtala       20.07    4p
5. Sade Lahtomäki      21.15    4p
6. Katriina Valta      24.04    4p
7. Katri Yijälä        24.13    4p
8. Viola Marjanen      25.18    4p
9. Elsi Konstari       27.19    4p
10.Helmi Myyry         29.19    4p
11.Reeta Haapio        29.21    4p
12.Sinja Nojonen       29.22    4p
13.Tiitu Valtonen      31.34    4p
14.Joanna Nojonen      43.55    4p
15.Elli Taini                   4p
   Kaisa Peltola                4p
   Helmi Sipponen               4p
   Elli Sipponen                4p
		
H8 RR			
			
1. Aapo Virkajärvi     13.45   10p
2. Pyry Majaharju      19.28    8p
3. Otto Salmela        23.29    6p
4. Pyry Kettunen       27.01    4p
5. Pyry Huhtala        38.02    4p
6. Anssi Peltola                4p



_______________________________________

Tilanne kolmen osakilpailun jälkeen

D14  

1. Hilla Pitkänen      28p
2. Viivi Voutilainen   26p
3. Alva Marjanen       14p
4. Ella Kokkinen       10p
5. Iida Helsingius      6p
6. Aino Kuusniemi       4p
   Inka Nurminen        4p
   Elsa Laitinen        4p
	
H14

1. Jere Jokinen        10p

D12 

1. Elena Konstari      26p
   Aada Kerkkonen      26p
3. Peppi Salonen       18p
4. Helmi Pitkänen      14p
5. Tessa Moisio         8p
   Venla Marjanen       8p
   Maria Yijälä         8p
8. Lotta Kuusniemi      4p
   Kaisa Vallittu     	4p		
			
H12  			

1. Aarni Ronkainen     30p
2. Jyri Huhtala        22p
3. Nico Peltola        12p
4. Eetu Ahonen         10p
5. Topias Mäki          8p

D10 

1. Siiri Yijälä        20p			
2. Lotta Voutilainen   18p
   Heta Virkajärvi     18p
4. Melia Palsinajärvi  14p
5. Jade Lahtomäki      12p
6. Pihla Kettunen       8p
   Eevi Mäkinen         8p 
8. Lotta Salonen        6p  
9. Willa-Amalia Alho    4p
   Maisa Moisio         4p
   Saara Peltola        4p
		
H10 
			
1. Juho Virkajärvi     30p
2. Elias Ronkainen     24p
3. Leevi Lindfors      16p
4. Elmeri Konstari      6p
5. Jonne Berg           4p
   Jarkko Valta         4p
   Aleksi Sipponen      4p

D8

1. Karoliina Hirvelä   20p
2. Riikka Peltonen     18p
3. Tuuli Huhtala       16p
   Elli Taini          16p
5. Elsi Konstari       14p
6. Sade Lahtomäki      12p
   Elsa Lahtinen       12p
8. Viola Marjanen       8p
   Kaisa Kallio         8p
   Iida Taini           8p
11.Annika Hahl          4p
   Roosa Seppälä        4p
   Katri Yijälä         4p
   Ella Hyppölä         4p
   Maija Myyry          4p
   Helmi Myyry          4p
   Katriina Valta       4p
   Sinja Nojonen        4p
   Kaisa Peltola        4p
   Reeta Haapio         4p
   Tiitu Valtonen       4p
   Joanna Nojonen       4p
   Helmi Sipponen       4p
   Elli Sipponen        4p
		
H8
			
1. Aapo Virkajärvi     30p
2. Pyry Huhtala        16p
3. Otto Salmela        12p
4. Miika Alhonniemi     8p
   Pyry Majaharju       8p
   Pyry Kettunen        8p
7. Lassi Jutila         4p
   Onni Myyry           4p
   Reino Halttunen      4p
   Anssi Peltola        4p

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 

 

 

Powered By Drupal