Junioricupin mitalistit on selvillä ja palkintojenjako suoritetaan seuraavilla JS-rasteilla to 4.9. kello 17.15. Kaikki vähintään 2 osakilpailuun osallistuneet palkitaan.

D14 3H 
	

1. Hilla Pitkänen      35.40   10p
2. Viivi Voutilainen   44.42    8p
3. Elsa Laitinen     1.05.39    6p
4. Aino Kuusniemi    1.25.04    4p
5. Alva Marjanen     1.48.37    4p
6. Iida Helsingius		4p
   Inka Nurminen                4p
	
D12 TR

1. Aada Kerkkonen      12.26   10p
2. Elena Konstari      14.11    8p
3. Lotta Kuusniemi     19.03    6p
4. Peppi Salonen       20.57    4p
5. Helmi Pitkänen      25.06    4p
6. Katri Lahma			4p
   Kaisa Vallittu               4p

H12 TR 			

1. Aarni Ronkainen      9.40   10p    
2. Jyri Huhtala        12.49    8p
3. Nico Peltola                 4p      

D10 RR

1. Siiri Yijälä        16.18   10p
2. Heta Virkajärvi     17.08    8p
3. Lotta Voutilainen   18.29    6p
4. Melia Palsinajärvi  19.20    4p
5. Lotta Salonen       25.46    4p
6. Jade Lahtomäki      28.53    4p
7. Eevi Mäkinen        42.49    4p
		
H10 RR
	
1. Juho Virkajärvi     12.57   10p
2. Elias Ronkainen     18.33    8p
3. Mikko Ojala         20.48    6p     
4. Elmeri Konstari     23.19    4p
5. Leevi Lindfors      25.16    4p
6. Jonne Berg                   4p
    

D8 RR

1. Karoliina Hirvelä   18.18   10p
2. Tuuli Huhtala       18.44    8p
3. Katriina Valta      19.07    6p
4. Elli Taini          19.10    4p
5. Riikka Peltonen     19.45    4p
6. Kaisa Kallio        21.07    4p
7. Katri Yijälä        22.01    4p
8. Sinja Nojonen       24.32    4p
9. Minttu Salonen      24.55    4p
10.Elsa Lahtinen       25.44    4p
11.Sade Lahtomäki      25.53    4p
12.Elsa Nurminen       29.34    4p
13.Viola Marjanen      31.32    4p
14.Helmi Myyry         36.16    4p
15.Roosa Seppälä       46.47    4p
16.Joanna Nojonen               4p
   Annika Hahl                  4p		
   Kaisa Peltola                4p

H8 RR			
			
1. Aapo Virkajärvi     15.24   10p
2. Pyry Majaharju      15.59    8p
3. Otto Salmela        20.47    6p
4. Jonne Nurminen      29.12    4p
5. Pyry Huhtala        29.38    4p
6. Onni Myyry          36.18    4p
7. Lassi Jutila        37.24    4p
   Tuisku Jutila       37.24    4p



_______________________________________

Junioricup 2014 Loppupisteet 

D14  

1. Hilla Pitkänen      38p
2. Viivi Voutilainen   34p
3. Alva Marjanen       18p
4. Ella Kokkinen       10p
   Iida Helsingius     10p
   Elsa Laitinen       10p
7. Aino Kuusniemi       8p
   Inka Nurminen        8p
	
H14

1. Jere Jokinen        10p

D12 

1. Aada Kerkkonen      36p
2. Elena Konstari      34p
3. Peppi Salonen       22p
4. Helmi Pitkänen      18p
5. Lotta Kuusniemi     10p
6. Tessa Moisio         8p
   Venla Marjanen       8p
   Maria Yijälä         8p
   Kaisa Vallittu     	8p
10.Katri Lahma          4p		
			
H12  			

1. Aarni Ronkainen     40p
2. Jyri Huhtala        30p
3. Nico Peltola        16p
4. Eetu Ahonen         10p
5. Topias Mäki          8p

D10 

1. Siiri Yijälä        30p			
2. Heta Virkajärvi     26p
3. Lotta Voutilainen   24p
4. Melia Palsinajärvi  18p
5. Jade Lahtomäki      16p
6. Eevi Mäkinen        12p 
7. Lotta Salonen       10p  
8. Pihla Kettunen       8p
9. Willa-Amalia Alho    4p
   Maisa Moisio         4p
   Saara Peltola        4p
		
H10 
			
1. Juho Virkajärvi     40p
2. Elias Ronkainen     32p
3. Leevi Lindfors      20p
4. Elmeri Konstari     10p
5. Jonne Berg           8p
6. Mikko Ojala          6p
7. Jarkko Valta         4p
   Aleksi Sipponen      4p
   
D8

1. Karoliina Hirvelä   30p
2. Tuuli Huhtala       24p
3. Riikka Peltonen     22p
4. Elli Taini          20p
5. Sade Lahtomäki      16p
   Elsa Lahtinen       16p
7. Elsi Konstari       14p
8. Viola Marjanen      12p
   Kaisa Kallio        12p
10.Katriina Valta      10p
11.Iida Taini           8p 
   Annika Hahl          8p
   Roosa Seppälä        8p
   Katri Yijälä         8p
   Helmi Myyry          8p
   Sinja Nojonen        8p
   Kaisa Peltola        8p
   Joanna Nojonen       8p
19.Helmi Sipponen       4p
   Elli Sipponen        4p
   Minttu Salonen       4p
   Elsa Nurminen        4p
   Ella Hyppölä         4p
   Maija Myyry          4p
   Reeta Haapio         4p
   Tiitu Valtonen       4p
   
		
H8
			
1. Aapo Virkajärvi     40p
2. Pyry Huhtala        20p
3. Otto Salmela        18p
4. Pyry Majaharju      16p
5. Miika Alhonniemi     8p
   Pyry Kettunen        8p
   Lassi Jutila         8p
   Onni Myyry           8p
9. Reino Halttunen      4p
   Jonne Nurminen       4p
   Tuisku Jutila        4p

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 

 

 

Powered By Drupal