Seuramestaruuskilpailu ratkottiin upeassa Ruonavuoren maastossa, johon Helmisen Pentti oli laatinut erittäin hyvät ja keskimatkan tarkkuutta vaativat radat. Kiitokset tästä Pentille sekä järjestelyissä mukana olleille Kaijalla ja Reijolle.

Tässä seuramestaruuskilpailun tulokset radoittain. Kilpailun väliajat löytyvät täältä

Rata 1  6.4 km

  (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Antti Anttonen       H21          44.56
   2. Marko Pitkänen       H40          50.03      +5.07
   3. Samuli Tiirikainen   H40          55.37      +10.41
   4. Joonas Nurminen      H35          56.13      +11.17
   5. Kari Mäki            H45          1.04.37    +19.41
   6. Petteri Koskinen     H35          1.05.05    +20.09
   7. Teemu Ronkainen      H35          1.06.19    +21.23
   8. Olli Lahtomäki       H35          1.22.25    +37.29
   9. Tommi Sinisammal     H40          1.24.35    +39.39
  10. Pasi Marjanen        H40          1.29.43    +44.47

Rata 2  4.9 km

  (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Merja Rantanen       D21         39.00
   2. Taija Huuskonen      D40         40.50  +1.50
   3. Mika Ojala        H50         43.23  +4.23
   4. Tapio Nieminen       H55         45.02  +6.02
   5. Maaret Rantanen      D35         46.14  +7.14
   6. Nina Mäki         D40         48.24  +9.24
   7. Kai Nokelainen       H50         52.51    +13.51
   8. Kimmo Rauhamäki      H60         58.45    +19.45
   9. Raimo Lehto       H55          1.05.28    +26.28
  10. Asko Koskinen        H55          1.07.52    +28.52
  11. Leo Tuominen      H60          1.10.48    +31.48
  12. Veli-Matti Heino     H50          1.11.39    +32.39
  13. Harri Korhonen       H60          1.22.00    +43.00
  14. Pekka Oksanen        H60          1.25.10    +46.10
  15. Mari Lainkari        D35          1.27.23    +48.23
    - Panu Kärkkäinen      H50         Ei aikaa

Rata 3  3.7 km

  (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Eero Sompi        H65         47.07
   2. Reino Myllyharju     H65         49.02  +1.55
   3. Tarja Kärkkäinen     D50         50.55  +3.48
   4. Teija Luoto       D50         56.30  +9.23
   5. Matti Valta       H65         57.14    +10.07
   6. Eero Lahtomäki       H65         58.35    +11.28
   7. Tuula Kananen        D55          1.13.59    +26.52
   8. Esa Helin         H65          1.30.00    +42.53
    - Matti Nissi       H70         Ei aikaa

Rata 4  2.6 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Hilla Pitkänen       D13         32.39
   2. Iida Helsingius      D14         37.51  +5.12
   3. Ella Kokkinen        D13         41.18  +8.39
   4. Antero Aaltonen      H75         56.30    +23.51
   5. Laitinen Elsa        D14          1.10.01    +37.22

Rata 5  2.1 km

  (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aarni Ronkainen      H12         22.52
   2. Venla Marjanen       D12         35.05    +12.13
   3. Lotta Kuusniemi      D12         36.11    +13.19
   4. Elena Konstari       D12         37.06    +14.14
   5. Topias Mäki       H12         45.28    +22.36
   6. Eino Enqvist      H80          1.01.12    +38.20
   7. Aulis Kiuru       H80          1.34.06  +1.11.14

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 

 

 

Powered By Drupal