Junioricupin 3. osakilpailu käytiin hienossa Länsi-Himoksen maastossa. Viimeinen osakilpailu kisaillaan 3.9. Tarvajärvellä.

D8 RR

1. Riikka Peltonen	19.18	10p
2. Ella Hyppölä 	28.26 	 8p
3. Viola Marjanen 	30.16	 6p
4. Minttu Salonen	30.21	 4p
5. Roosa Seppälä 	48.12 	 4p
   Annika Hahl 		   TR	 4p 


H8 RR

1. Aapo Virkajärvi	11.34	10p
2. Pyry Majaharju 	13.58 	 8p 
3. Aleksi Hahl		28.10 	 6p

D10 RR

1. Heta Virkajärvi	12.12 	10p
2. Lotta Salonen 	13.09 	 8p
3. Melia Palsinajärvi 	16.30  	 6p
4. Karoliina Hirvelä 	23.43 	 4p
5. Jade Lahtomäki 	25.04  	 4p
6. Elsa Lahtinen 	25.05  	 4p
7. Sade Lahtomäki 	25.15 	 4p


H10 RR

1. Elias Ronkainen	12.08	10p
2. Elmeri Konstari	16.23	 8p
   Reko Palander 	   3HSS	 4p


D12

1. Siiri Yijälä		18.37	10p
2. Maria Yijälä 	18.39	 8p
3. Aada Kerkkonen 	19.18	 6p
4. Venla Keskinen	44.34	 4p 
5. Hanna Koivisto 	- 	 4p



H12

1. Aarni Ronkainen	14.08	10p
2. Hannes Nurminen 	21.58	 8p
3. Juho Virkajärvi 	24.29	 6p
   Erno Palander	 3HSS	 4p


D14

1. Venla Marjanen	29.34	10p
2. Elena Konstari	30.13	 8p
3. Ella Kokkinen 	35.13	 6p
4. Peppi Salonen	38.34	 4p
5. Kaisa Vallittu     1.00.39	 4p




-----------------------------------------


Pistetilanne 3. osakilpailun jälkeen

D8

1. Minttu Salonen 	22p
2. Riikka Peltonen	16p
   Elli Taini 		16p
   Annika Hahl 		16p
5. Ella Hyppölä 	12p
6. Iida Taini		 8p
   Elsa Nurminen 	 8p
   Roosa Seppälä 	 8p
9. Viola Marjanen 	 6p
10.Katriina Valta 	 4p

H8

1. Aapo Virkajärvi 	30p
2. Aleksi Hahl 		18p
3. Pyry Majaharju 	16p
4. Jonne Nurminen 	12p

 

D10

1. Heta Virkajärvi	30p
2. Lotta Salonen 	22p
3. Karoliina Hirvelä 	18p
4. Elsa Lahtinen 	12p
   Jade Lahtomäki 	12p
   Sade Lahtomäki 	12p
7. Melia Palsinajärvi 	10p
8. Sinja Nojonen	 4p 



H10

1. Elias Ronkainen	30p
2. Elmeri Konstari	16p
3. Reko Palander 	 4p


D12

1. Siiri Yijälä		20p
2. Aada Kerkkonen 	14p
3. Maria Yijälä 	12p
4. Hanna Koivisto 	10p
5. Elvi Warwick 	 8p
   Venla Keskinen	 8p 
7. Tiia Helminen 	 4p



H12

1. Aarni Ronkainen	30p
2. Hannes Nurminen 	24p
3. Juho Virkajärvi 	18p
4. Erno Palander	 4p


D14

1. Ella Kokkinen 	24p
2. Hilla Pitkänen 	10p 
   Peppi Salonen	10p
   Venla Marjanen	10p
5. Elena Konstari	 8p
6. Lotta Kuusniemi	 4p
   Kaisa Vallittu	 4p

H14

Topias Mäki 		20p

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 

 

 

Powered By Drupal