Junioricup saatiin päätökseen Tarvajärvellä. Palkintojenjako tapahtuu suunnistuskoulun päättäjäistapahtumassa metsäkonekoulun pihapiirissä ti 15.9. kello 18. 

Junioricupin 4. osakilpailun tulokset:

D8 RR

1. Riikka Peltonen	14.51	10p
2. Minttu Salonen	16.38	 8p
3. Enni Laivanen	17.33	 6p
4. Annika Hahl 		19.35	 4p 
5. Roosa Seppälä 	21.35 	 4p
6. Elsa Nurminen	22.24 	 4p	 
7. Elli Taini		24.10 	 4p
8. Iida Taini		24.24 	 4p

H8 RR

1. Aapo Virkajärvi	 9.47	10p
2. Otto Salmela		18.12	 8p
3. Aleksi Hahl		19.43 	 6p

D10 RR

1. Heta Virkajärvi	 9.13 	10p
2. Lotta Salonen 	 9.51 	 8p
3. Karoliina Hirvelä 	12.25 	 6p
4. Melia Palsinajärvi 	19.23  	 4p
5. Sinja Nojonen	30.57	 4p


H10 RR

1. Elias Ronkainen	10.09	10p
2. Elmeri Konstari	12.42	 8p


D12 2H

1. Aada Kerkkonen 	14.10	10p
2. Venla Keskinen	19.51	 8p 
3. Maria Yijälä 	21.40	 6p
4. Siiri Yijälä		21.45	 4p



H12 2H

1. Aarni Ronkainen	11.39	10p
2. Juho Virkajärvi 	15.11	 8p
3. Hannes Nurminen 	15.58	 6p


D14

1. Elena Konstari	21.25	10p
2. Peppi Salonen	26.49	 8p




-----------------------------------------


Junioricupin loppupisteet

D8

1. Minttu Salonen 	30p
2. Riikka Peltonen	26p
3. Elli Taini 		22p
   Annika Hahl 		18p
5. Ella Hyppölä 	12p
   Iida Taini		12p
   Elsa Nurminen 	12p
   Roosa Seppälä 	12p
9. Viola Marjanen 	 6p
   Enni Laivanen 	 6p
11.Katriina Valta 	 4p

H8

1. Aapo Virkajärvi 	40p
2. Aleksi Hahl 		24p
3. Pyry Majaharju 	16p
4. Jonne Nurminen 	12p
5. Otto Salmela		 8p
 

D10

1. Heta Virkajärvi	40p
2. Lotta Salonen 	30p
3. Karoliina Hirvelä 	24p
4. Melia Palsinajärvi 	14p
5. Elsa Lahtinen 	12p
   Jade Lahtomäki 	12p
   Sade Lahtomäki 	12p
8. Sinja Nojonen	 8p 



H10

1. Elias Ronkainen	40p
2. Elmeri Konstari	24p
3. Reko Palander 	 4p


D12

1. Siiri Yijälä		24p
   Aada Kerkkonen 	24p
3. Maria Yijälä 	18p
4. Venla Keskinen	16p 
5. Hanna Koivisto 	10p
6. Elvi Warwick 	 8p
7. Tiia Helminen 	 4p



H12

1. Aarni Ronkainen	40p
2. Hannes Nurminen 	30p
3. Juho Virkajärvi 	26p
4. Erno Palander	 4p


D14

1. Ella Kokkinen 	24p
2. Peppi Salonen	18p
   Elena Konstari	18p
4. Venla Marjanen	10p
5. Hilla Pitkänen 	10p 
6. Lotta Kuusniemi	 4p
   Kaisa Vallittu	 4p

H14

Topias Mäki 		20p

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 

 

 

Powered By Drupal