Ensimmäinen korttelicupin osakilpailu saatiin kirmailtua 63 suunnistajan voimin. Nopeimmat oli nopeimpia ja kaikki rastien löytäjät loistavia.
 
Hetki ennen karttojen jakoa korttelisuunnistajat yllättivät ratamestarin komealla onnitteluyhteislaululla, kyllä siinä hälveni ratamestaria hiljaa lähestyvä neljänkympin ikäkriisi. Korttelin aikana taivas alkoi tuuppaamaan märkää lunta, mutta se ei suunnistajien menoa haitannut. Maalissa oli iloisia ilmeitä ja suun sai synttäreitten kunniaksi makiaksi suklaalla ja Paljakan mummun lämpimällä marjamehulla.
 
Tulosten alapuolella löytyvät raakatulokset ja väliajat.
 
Ratamestari kiittää ja seuraavassa korttelicupissa  su 15.12. kirmaillaankin jouluisissa tunnelmissa!
 
Sija Nimi Sarja Aika Hyvitys Loppuaika Ero
1 Touko Seppä H18 0.19.08 0.01.54 0.17.14 0.00.00
2 Aapo Virkajärvi H14 0.22.30 0.05.04 0.17.26 0.00.12
3 Aarni Ronkainen H18 0.19.26 0.01.54 0.17.32 0.00.18
4 Antti Anttonen H35 0.19.51 0.02.13 0.17.38 0.00.24
5 Petteri Koskinen H40 0.22.29 0.03.10 0.19.19 0.02.05
6 Aapo Kuronen H14 0.24.35 0.05.04 0.19.31 0.02.17
7 Heta Virkajärvi D16 0.27.41 0.07.41 0.20.00 0.02.46
8 Tia Tarkiainen D35 0:24:28 0:04:26 0.20.02 0.02.48
9 Kati Korhonen D35 0.24.32 0.04.26 0.20.06 0.02.52
10 Elli Sipponen D14 0.30.01 0.09.11 0.20.50 0.03.36
11 Jorma Jussila H50 0.25.40 0.04.45 0.20.55 0.03.41
12 Olli Lahtomäki H40 0.24.13 0.03.10 0.21.03 0.03.49
13 Marko Pitkänen H45 0.24.54 0.03.48 0.21.06 0.03.52
14 Juho Virkajärvi H16 0.23.50 0.02.32 0.21.18 0.04.04
15 Jimi Ansio H35 0.24.15 0.02.13 0.22.02 0.04.48
16 Panu Kärkkäinen H55 0.28.08 0.05.42 0.22.26 0.05.12
17 Tiina Virkajärvi D40 0.28.12 0.05.42 0.22.30 0.05.16
18 Mari Lainkari D40 0:28:53 0:05:42 0.23.11 0:05:57
19 Kaisu Piirto D60 0.36.12 0.12.21 0.23.51 0.06.37
20 Kimmo Rauhamäki H65 0.31.38 0.07.36 0.24.02 0.06.48
21 Timo Damskägg H55 0.30.05 0.05.42 0.24.23 0.07.09
22 Risto Uuttu H60 0.31.41 0.06.58 0.24.43 0.07.29
23 Jussi Kettunen H40 0.28.17 0:03:10 0.25.07 0.07.53
24 Päivi Pitkänen D45 0:31:50 0:06:39 0.25.11 0.07.57
25 Markus Seppänen H50 0:30:08 0:04:45 0.25.23 0.08.09
26 Matti Valta H70 0.38.34 0.12.40 0.25.54 0.08.40
27 Reino Myllyharju H70 0:40:33 0:12:40 0.27.53 0.10.39
28 Raimo Lehto H60 0:35:10 0.06.58 0.28.12 0.10.58
29 Annika Raevaara-Marjanen D45 0.35.12 0.06.12 0.29.00 0.11.46
30 Pekka Oksanen H65 0.37.19 0.07.36 0.29.43 0.12.29
31 Veera Nyholm D16 0.37.18 0.07.17 0.30.01 0.12.47
32 Saila Ahtola-Salonen D45 0:36:50 0:06:12 0.30.38 0.13.24
33 Helena Jokinen D45 0.37.28 0.06.39 0.30.49 0.13.35
34 Ella Nyholm D12 0:43:36 0:12:40 0.30.56 0.13.42
35 Mervi Valta D45 0.37.10 0.06.12 0.30.58 0.13.44
36 Elina Jokela D45 0.38.29 0.06.39 0.31.50 0.14.36
37 Jari Myyry H40 0.35.01 0.03.10 0.31.51 0.14.37
38 Harri Korhonen H65 0.42.03 0.07.36 0.34.27 0.17.13
39 Rainer Nyholm H40 0.38.20 0.03.10 0.35.10 0.17.56
40 Kaija Hakaniemi D65 0.51.31 0.15.12 0.36.19 0.19.05
41 Jukka Isoranta H60 0:53:29 0:06:58 0.46.31 0.29.17
42 Sole Nieminen         Ei aikaa
43 Tuomas Hjelt H45       Hyl.
44 Jani Sompi H40       Hyl.

 

Raakatulokset


 

Kunkku 3,8km

(Lähti: 44, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

   1. Seppä Touko                        19:08          
   2. Ronkainen Aarni                    19:26    +00:18
   3. Anttonen Antti                     19:51    +00:43
   4. Koskinen Petteri                   22:29    +03:21
   5. Virkajärvi Aapo                    22:30    +03:22
   6. Virkajärvi Juho                    23:50    +04:42
   7. Lahtomäki Olli                     24:13    +05:05
   8. Ansio Jimi                         24:15    +05:07
   9. Tarkiainen Tia                     24:28    +05:20
  10. Korhonen Kati                      24:32    +05:24
  11. Kuronen Aapo                       24:35    +05:27
  12. Pitkänen Marko                     24:54    +05:46
  13. Jussila Jorma                      25:40    +06:32
  14. Virkajärvi Heta                    27:41    +08:33
  15. Kärkkäinen Panu                    28:08    +09:00
  16. Virkajärvi Tiina                   28:12    +09:04
  17. Kettunen Jussi                     28:17    +09:09
  18. Lainkari Mari                      28:53    +09:45
  19. Sipponen Elli                      30:01    +10:53
  20. Damskägg Timo                      30:05    +10:57
  21. Seppänen Markus                    30:08    +11:00
  22. Rauhamäki Kimmo                    31:38    +12:30
  23. Uuttu Risto                        31:41    +12:33
  24. Pitkänen Päivi                     31:50    +12:42
  25. Myyry Jari                         35:01    +15:53
  26. Lehto Raimo                        35:10    +16:02
  27. Raevaara-Marjanen Annika           35:12    +16:04
  28. Piirto Kaisu                       36:12    +17:04
  29. Ahtola-Salonen Saila               36:50    +17:42
  30. Valta Mervi                        37:10    +18:02
  31. Nyholm Veera                       37:18    +18:10
  32. Oksanen Pekka                      37:19    +18:11
  33. Jokinen Helena                     37:28    +18:20
  34. Nyholm Rainer                      38:20    +19:12
  35. Jokela Elina                       38:29    +19:21
  36. Valta Matti                        38:34    +19:26
  37. Myllyharju Reino                   40:33    +21:25
  38. Korhonen Harri                     42:03    +22:55
  39. Nyholm Ella                        43:36    +24:28
  40. Hakaniemi Kaija                    51:31    +32:23
  41. Isoranta Jukka                     53:29    +34:21
      Hjelt Tuomas                        hyl.          
      Sompi Jani                          hyl.          
      Nieminen Sole                   ei aikaa          

Avoin 1,3km

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Salmela Otto                       10:43          
   2. Tarkiainen Jesse                   11:25    +00:42
   3. Laivanen Enni                      12:11    +01:28
   4. Peltonen Riikka                    12:14    +01:31
   5. Tarkiainen Janette                 14:42    +03:59
   6. Kallio Tuija                       14:46    +04:03
   7. Ronkainen Eero                     15:29    +04:46
   8. Laivanen Vihtori                   17:40    +06:57
   9. Laivanen Markku                    17:46    +07:03
  10. Valta Katriina                     18:24    +07:41
  11. Anttonen Elna                      18:38    +07:55
  12. Jokela Linnea                      19:14    +08:31
  13. Kärkkäinen Tarja                   26:27    +15:44
  13. Perhe Hirsikangas                  26:27    +15:44
      Junnola Mauri                   ei aikaa          
      Junnola Vuokko                  ei aikaa          

 

Väliajat


 

Kunkku 3,8km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                  1. [114]   2. [115]   3. [117]   4. [116]      Tulos
   1. Seppä Touko                  1-02:23    1-05:31    2-13:41    1-19:08      19:08
                                   1-02:23    2-03:08    3-08:10    1-05:27           
   2. Ronkainen Aarni              2-02:26    2-05:33    1-13:40    2-19:26      19:26
                                   2-02:26    1-03:07    2-08:07    2-05:46           
   3. Anttonen Antti               3-02:27    3-05:38    4-14:01    3-19:51      19:51
                                   3-02:27    3-03:11    4-08:23    3-05:50           
   4. Koskinen Petteri             7-02:47    4-06:26    7-15:59    4-22:29      22:29
                                   7-02:47    4-03:39    7-09:33    4-06:30           
   5. Virkajärvi Aapo             12-03:02    8-06:49    5-15:53    5-22:30      22:30
                                  12-03:02    5-03:47    5-09:04    5-06:37           
   6. Virkajärvi Juho              8-02:50    6-06:44    8-16:19    8-23:50      23:50
                                   8-02:50    8-03:54    8-09:35   13-07:31           
   7. Lahtomäki Olli               5-02:43   12-07:13   10-17:23    9-24:13      24:13
                                   5-02:43   19-04:30    9-10:10    7-06:50           
   8. Ansio Jimi                  14-03:14   14-07:19   12-17:29   10-24:15      24:15
                                  14-03:14   12-04:05    9-10:10    6-06:46           
   9. Tarkiainen Tia              10-02:55    8-06:49    9-17:18   11-24:28      24:28
                                  10-02:55    8-03:54   13-10:29   12-07:10           
  10. Korhonen Kati               11-03:00   11-06:58   11-17:27   12-24:32      24:32
                                  11-03:00   10-03:58   13-10:29   10-07:05           
  11. Kuronen Aapo                13-03:07   13-07:17   14-17:42   13-24:35      24:35
                                  13-03:07   14-04:10   12-10:25    9-06:53           
  12. Pitkänen Marko              18-03:33   16-07:34   15-17:46   14-24:54      24:54
                                  18-03:33   11-04:01   11-10:12   11-07:08           
  13. Jussila Jorma                6-02:45   10-06:51   13-17:41   15-25:40      25:40
                                   6-02:45   13-04:06   15-10:50   14-07:59           
  14. Virkajärvi Heta             24-03:40   19-08:07   16-19:11   16-27:41      27:41
                                  24-03:40   17-04:27   16-11:04   16-08:30           
  15. Kärkkäinen Panu             16-03:23   17-07:49   17-19:33   17-28:08      28:08
                                  16-03:23   16-04:26   19-11:44   18-08:35           
  16. Virkajärvi Tiina            25-03:56   23-08:33   19-19:50   18-28:12      28:12
                                  25-03:56   21-04:37   17-11:17   15-08:22           
  17. Kettunen Jussi              17-03:25   18-07:53   18-19:41   19-28:17      28:17
                                  17-03:25   18-04:28   20-11:48   19-08:36           
  18. Lainkari Mari               19-03:34   21-08:28   20-20:09   20-28:53      28:53
                                  19-03:34   22-04:54   18-11:41   20-08:44           
  19. Sipponen Elli               22-03:38   24-08:36   22-20:58   21-30:01      30:01
                                  22-03:38   24-04:58   22-12:22   21-09:03           
  20. Damskägg Timo               23-03:39   20-08:12   23-21:00   22-30:05      30:05
                                  23-03:39   20-04:33   25-12:48   22-09:05           
  21. Seppänen Markus             21-03:36   22-08:30   21-20:36   23-30:08      30:08
                                  21-03:36   22-04:54   21-12:06   24-09:32           
  22. Rauhamäki Kimmo             15-03:15   15-07:26   26-23:06   24-31:38      31:38
                                  15-03:15   15-04:11   35-15:40   17-08:32           
  23. Uuttu Risto                 28-04:06   26-09:15   25-21:58   25-31:41      31:41
                                  28-04:06   27-05:09   23-12:43   26-09:43           
  24. Pitkänen Päivi              27-04:03   25-09:10   24-21:54   26-31:50      31:50
                                  27-04:03   25-05:07   24-12:44   27-09:56           
  25. Myyry Jari                  20-03:35   32-10:09   29-24:49   27-35:01      35:01
                                  20-03:35   37-06:34   27-14:40   28-10:12           
  26. Lehto Raimo                 26-04:01   28-09:28   27-23:57   28-35:10      35:10
                                  26-04:01   29-05:27   26-14:29   36-11:13           
  27. Raevaara-Marjanen Annika    31-04:16   27-09:24   30-24:53   29-35:12      35:12
                                  31-04:16   26-05:08   34-15:29   30-10:19           
  28. Piirto Kaisu                36-04:56   34-10:59   31-26:00   30-36:12      36:12
                                  36-04:56   33-06:03   30-15:01   28-10:12           
  29. Ahtola-Salonen Saila        34-04:49   33-10:52   33-26:10   31-36:50      36:50
                                  34-04:49   33-06:03   33-15:18   31-10:40           
  30. Valta Mervi                 41-05:24   35-11:08   35-26:23   32-37:10      37:10
                                  41-05:24   30-05:44   32-15:15   32-10:47           
  31. Nyholm Veera                30-04:14   31-10:02   34-26:17   33-37:18      37:18
                                  30-04:14   31-05:48   37-16:15   33-11:01           
  32. Oksanen Pekka               39-05:00   37-11:20   32-26:03   34-37:19      37:19
                                  39-05:00   35-06:20   29-14:43   37-11:16           
  33. Jokinen Helena              33-04:42   41-13:13   38-27:55   35-37:28      37:28
                                  33-04:42   43-08:31   28-14:42   25-09:33           
  34. Nyholm Rainer               35-04:51   36-11:16   36-27:17   36-38:20      38:20
                                  35-04:51   36-06:25   36-16:01   34-11:03           
  35. Jokela Elina                32-04:18   29-09:35   28-24:48   37-38:29      38:29
                                  32-04:18   28-05:17   31-15:13   41-13:41           
  36. Valta Matti                 29-04:13   30-10:01   37-27:24   38-38:34      38:34
                                  29-04:13   31-05:48   40-17:23   35-11:10           
  37. Myllyharju Reino            38-04:59   38-11:39   39-28:36   39-40:33      40:33
                                  38-04:59   38-06:40   38-16:57   38-11:57           
  38. Korhonen Harri              37-04:58   39-11:46   40-28:47   40-42:03      42:03
                                  37-04:58   39-06:48   39-17:01   40-13:16           
  39. Nyholm Ella                 40-05:14   40-12:40   41-31:03   41-43:36      43:36
                                  40-05:14   40-07:26   41-18:23   39-12:33           
  40. Hakaniemi Kaija             43-06:41   43-15:07   42-36:24   42-51:31      51:31
                                  43-06:41   42-08:26   42-21:17   43-15:07           
  41. Isoranta Jukka              42-05:39   42-13:23   43-38:43   43-53:29      53:29
                                  42-05:39   41-07:44   43-25:20   42-14:46           
      Hjelt Tuomas                 4-02:39    5-06:29    6-15:55    6-22:45       hyl.
                                   4-02:39    6-03:50    6-09:26    7-06:50           
      Sompi Jani                   9-02:53    7-06:46    3-13:55    7-23:08       hyl.
                                   9-02:53    7-03:53    1-07:09   23-09:13           

Avoin 1,3km, tilanne rasteilla, rastivälien ajat

                                  1. [116]      Tulos
   1. Salmela Otto                 1-10:43      10:43
                                   1-10:43           
   2. Tarkiainen Jesse             2-11:25      11:25
                                   2-11:25           
   3. Laivanen Enni                3-12:11      12:11
                                   3-12:11           
   4. Peltonen Riikka              4-12:14      12:14
                                   4-12:14           
   5. Tarkiainen Janette           5-14:42      14:42
                                   5-14:42           
   6. Kallio Tuija                 6-14:46      14:46
                                   6-14:46           
   7. Ronkainen Eero               7-15:29      15:29
                                   7-15:29           
   8. Laivanen Vihtori             8-17:40      17:40
                                   8-17:40           
   9. Laivanen Markku              9-17:46      17:46
                                   9-17:46           
  10. Valta Katriina              10-18:24      18:24
                                  10-18:24           
  11. Anttonen Elna               11-18:38      18:38
                                  11-18:38           
  12. Jokela Linnea               12-19:14      19:14
                                  12-19:14           
  13. Kärkkäinen Tarja            13-26:27      26:27
                                  13-26:27           
  13. Perhe Hirsikangas           13-26:27      26:27
                                  13-26:27           

        

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 


 


 

 


JÄMSÄ

Powered By Drupal