Korttelicup finaali 14.3.2020


Talven korttelicup saatiin päätöksiin hienossa aurinkoisessa säässä. Vuoden 2019-2020 korttelikunkku on ensimmäistä kertaa Aapo Virkajärvi. Kokonaiscupin lopputulokset löytyvät täältä.

Aapo nappasi kokonaiskisan voiton sekä vei nimiinsä viimeisen osakilpailun voiton 2 sekunnin marginaalilla Aarniin. Merja jäi 10 sekuntia, joten kärjessä oli tiivistä. Antin jalka ei tänään noussut riittävän hyvin ja tänään miestä ei näkynyt palkintojenjaossa. 

Korttelicupin jyry kiittää kaikkia osallistujia ja ratamestareita talven uurastuksesta. 

Korttelicup 3,6 km

Sija Nimi Sarja Aika Hyvitys Loppuaika Ero
1 Aapo Virkajärvi H14 0.20.25 0.04.30 0.15.55 0.00.00
2 Aarni Ronkainen H18 0.17.45 0.01.48 0.15.57 0.00.02
3 Merja Rantanen D21 0.19.23 0.03.18 0.16.05 0.00.10
4 Antti Anttonen H35 0.18.42 0.02.06 0.16.36 0.00.41
5 Joonas Nurminen H45 0.20.38 0.03.36 0.17.02 0.01.07
6 Elli Taini D14 0.25.54 0.08.42 0.17.12 0.01.17
7 Panu Kärkkäinen H55 0.22.38 0.05.24 0.17.14 0.01.19
8 Mia Taini D40 0.22.52 0.05.24 0.17.28 0.01.33
9 Tuomas Hjelt H45 0.21.18 0.03.36 0.17.42 0.01.47
10 Jorma Jussila H50 0.22.27 0.04.30 0.17.57 0.02.02
11 Juho Virkajärvi H16 0.21.19 0.03.18 0.18.01 0.02.06
12 Petteri Koskinen H40 0.21.06 0.03.00 0.18.06 0.02.11
13 Kati Korhonen D35 0:22:42 0:04:12 0.18.30 0.02.35
14 Maaret Rantanen D40 0:24:06 0:05:24 0.18.42 0.02.47
15 Kimmo Rauhamäki H65 0.26.03 0.07.12 0.18.51 0.02.56
16 Jimi Kotkajuuri H21 0.19.53   0.19.53 0.03.58
17 Pekko Malsted H40 0:23:18 0:03:00 0.20.18 0.04.23
18 Tiina Virkajärvi D45 0.26.55 0.06.18 0.20.37 0.04.42
19 Mari Lainkari D40 0:27:01 0:05:24 0.21.37 0:05:42
20 Markku Helle H60 0.28.41 0.06.36 0.22.05 0.06.10
21 Timo Damskägg H55 0.28.01 0:05:24 0.22.37 0.06.42
22 Satu Tuomisto D21 0.26.14 0.03.18 0.22.56 0.07.01
23 Jarmo Salonen H45 0.27.27 0.03.36 0.23.51 0.07.56
24 Ella Hyppölä D14 0.34.16 0.08.42 0.25.34 0.09.39
25 Helena Vilenius D45 0.32.40 0.06.18 0.26.22 0.10.27
26 Raimo Lehto H60 0.33.06 0.06.36 0.26.30 0.10.35
27 Matias Majaharju H40 0.29.34 0.03.00 0.26.34 0.10.39
28 Markus Seppänen H50 0:31:42 0:04:30 0.27.12 0.11.17
29 Reino Myllyharju H70 0:38:38 0.11.24 0.27.14 0.11.19
30 Harri Korhonen H65 0.34.53 0.07.12 0.27.41 0.11.46
31 Saila Ahtola-Salonen D45 0.34.53 0.06.18 0.28.35 0.12.40
32 Ella Nyholm D12 0:40:50 0:12:00 0.28.50 0.12.55
33 Kaija Hakaniemi D70 0.48.00 0.18.00 0.30.00 0.14.05
34 Matti Valta H70       Ei aikaa

 

Kunkku a 3,6km

(Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ronkainen Aarni                    17:45          
   2. Rantanen Merja                     19:23    +01:38
   3. Nurminen Joonas                    20:38    +02:53
   4. Virkajärvi Juho                    21:19    +03:34
   5. Kärkkäinen Panu                    22:38    +04:53
   6. Korhonen Kati                      22:42    +04:57
   7. Rantanen Maaret                    24:06    +06:21
   8. Taini Elli                         25:54    +08:09
   9. Rauhamäki Kimmo                    26:03    +08:18
  10. Tuomisto Satu 21                   26:14    +08:29
  11. Salonen Jarmo                      27:27    +09:42
  12. Majaharju Matias                   29:34    +11:49
  13. Seppänen Markus                    31:42    +13:57
  14. Vilenius Helena                    32:40    +14:55
  15. Lehto Raimo                        33:06    +15:21
  16. Korhonen Harri                     34:53    +17:08
      Valta Matti                     ei aikaa          

Kunkku b 3,6km

(Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Antti Anttonen                     18:42          
   2. Kotkajuuri Jimi                    19:53    +01:11
   3. Virkajärvi Aapo                    20:25    +01:43
   4. Koskinen Petteri                   21:06    +02:24
   5. Hjelt Tuomas                       21:18    +02:36
   6. Jussila Jorma                      22:27    +03:45
   7. Taini Mia                          22:52    +04:10
   8. Pekko Malstedt                     23:18    +04:36
   9. Virkajärvi Tiina                   26:55    +08:13
  10. Lainkari Mari                      27:01    +08:19
  11. Damskägg Timo                      28:01    +09:19
  12. Helle Markku                       28:41    +09:59
  13. Hyppölä Ella                       34:16    +15:34
  14. Ahtola-Salonen Saila               34:53    +16:11
  15. Myllyharju Reino                   38:38    +19:56
  16. Nyholm Ella                        40:50    +22:08
  17. Hakaniemi Kaija                    48:00    +29:18

Avoin 1,9km

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Peltonen Riikka                    17:52          
   2. Karjalainen Outi                   22:48    +04:56
   3. Taini Iida                         23:13    +05:21
   4. Taini Juha                         23:14    +05:22
   5. Ronkainen Eero                     23:33    +05:41
   6. Pitkänen Heikki                    26:06    +08:14
      Pitkänen Eila                   ei aikaa          

Väliajat

 

 

 


 

JRV:N KANSSA YHTEISTYÖSSÄ:

 


 


 

 


JÄMSÄ

Powered By Drupal